Navigácia

 • Rodičovské združenie

  Pozývame rodičov na triednické rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční v utorok 18. decembra 2018 od 15.00 do 16.30 hod

 • Školský ples 2019 - pozvánka

  Všetci ste srdečne pozvaní :)

 • Sv. Mikuláš v škole

  Sv. Mikuláš chodil tieto dni po celom svete a zavítal aj do našej školy. Deti ho privítali básničkami, pesničkami a každé dieťa si od Mikuláša odnášalo sladkosť a veľa pekných spomienok na stretnutie s ním.

 • „Mikuláš pre všetky perníky“

  Už 3. rok žiaci Cirkevného gymnázia v Snine vyšli do ulíc spraviť Sninčanom lepší deň. Táto aktivita vznikla na hodinách životológie, kde študenti mali možnosť realizovať svoje nápady. Vlastnoručne pečené a zdobené perníky, mandarínky a sladkosti študenti rýchlo rozdali. Nechýbali úprimné rozhovory, objatia zadarmo a úsmevy na tvári. Vianočnú náladu umocnili koledy, ktoré zneli vyzdobenými ulicami mesta. Študentom sa ich plán, vniesť radosť i perníky do všedných dní, podaril a spoločne sa naladili na blížiace sa vianočné sviatky. Odmenou za ich dobročinnosť im bol dobrý pocit z úsmevov na tvárach mnohých ľudí.

  Veronika Lojanová, 2.AG

 • Byť učiteľom je umenie

  Byť učiteľom v dnešnej dobe už nie je len povolanie, ale umenie. Filozofiu, ktorá mení postavenie učiteľa a žiaka v triede, predstavili  učiteľom našej školy 28. novembra 2018 manželia Peter a Zuzana Berovci.  Na workshope sme sa  porozprávali o zásadách R•A•U – Riadeného aktívneho učenia –  a na konkrétnych aktivitách sme si ukázali, ako ju realizovať v praxi.  

 • Europoslankyňa Monika Smolková predstavila svoju prácu v Európskom parlamente

  Projekt Euroscola sme dnes 23. 11. 2018 zakončili besedou so slovenskou europoslankyňou, členkou Výboru pre regionálny rozvoj, členkou Delegácie pri Parlamentnom výbore pre partnerstvo EÚ Mgr. Monikou Smolkovou. Pani poslankyňa nám vysvetlila mýty týkajúce sa Európskeho parlamentu a práce europoslancov. Vyzdvihla dôležitosť Európskej únie pre Slovensko a ostatné členské štáty a povzbudila nás k voľbám, ktoré budú v máji 2019. Zároveň pozvala dvoch študentov na výstavu regionálneho rozvoja Slovenska do Bruselu v januári 2019.

  My ideme voliť a povedali sme to aj europoslankyni Mgr. Monike Smolkovej!

 • Košické Hanusove dni aj s našou účasťou

  Od 19. do 23. novembra v Košiciach prebieha už 3. ročník kultúrno-akademického festivalu Košické Hanusove dni (KHD). Organizátori jedinečného festivalu, medzi ktorých patrí aj Sninčan Michal Čop, sa snažia predstaviť širokej verejnosti, a najmä mladým ľudom, kritický pohľad na súčasnú kresťanskú kultúru. Ide o podujatie, ktorého ambíciou je ponúknuť hodnotový program na priesečníku kresťanstva a dnešnej spoločnosti. Počas piatich dní festivalu sa predstaví viac ako 15 zaujímavých osobností nielen zo Slovenska, ale aj zo susedného Česka, Maďarska či Ukrajiny.

  Tohto roku sme boli na festivale aj my. V stredu 21. novembra 2018 sme si vypočuli hodnotovo-politickú diskusiu: Konzervatívci vs. Liberáli, s Martinom Luteránom a Martinom Dubécim. 

  Vo štvrtok, 22. novembra 2018 sme navštívili diskusiu kandidátov na prezidenta. Zuzana Čaputová, Milan Krajniak a František Mikloško debatovali s Michalom Magušinom o svojich hodnotách, prezidentských kompetenciách a otázkach, ktoré hýbu našou spoločnosťou.

  V stredu boli v Košiciach štvrtáci – Vlado Avuk, Aďo Drab a Vlado Lakata a vo štvrtok tretiačky – Anetka Gičová, Olívia Hancová, Anežka Hišemová, Zuzka Smoľaková a Kristína Majcherová. Dievčatá svojou účasťou prekvapili a potešili Zuzanu Čaputovú, ktorá našu školu navštívila dopoludnia v rámci projektu Euroscola :)

 • Zuzana Čaputová, kandidátka na prezidentku, diskutovala o eurovoľbách

  Našu školu navštívila Mgr. Zuzana Čaputová, držiteľka prestížnej Goldmanovej environmentálnej ceny, kandidátka na prezidentku SR, advokátka a občianska aktivistka, 22. novembra 2018. Spravodlivosti a pomoci slabším zasvätila celý svoj profesionálny život. 14 rokov sa venovala problematike pezinskej skládky, ktorý dotiahla do úspešného konca. Bola presvedčená, že proti arogancii a neprávosti moci sa dá bojovať. Diskusia sa niesla v duchu myšlienky "Tentoraz idem voliť". Vyzdvihla dôležitosť každého hlasu potrebného pre zlepšenie života na Slovensku aj v EÚ.

  Povedz všetkým, že ideš voliť! My sme to povedali aj pani Mgr. Zuzane Čaputovej.

 • Povedz všetkým, že ideš voliť / Povec šickym, že idzeš voľic

 • Deň študentstva 2018

  Každoročnou tradíciou našej školy je náučno-kultúrny program ku Dňu študenstva, ktorý sa konal 16.11. 2018. Program mala na starosti trieda 3.AG, ktorá zvolila temu Zlaté roky 20. storočia. Náučná časť sa niesla v téme Eurovoľby, kde si tretiaci pripravili scénku o osvete, prečo ísť voliť. Program ďalej pokračoval videami, scénkami a tanečnými číslami tried vo vybraných rokoch 20. storočia.

  Pre mnohých to bol čas ako každý iný. Pre nás bol tento spoločne strávený čas v niečom výnimočný. Opäť sme sa posunuli o krok v spoznávaní, vzájomnej spolupráci a prekonávaní prekážok.

  Video z Dňa študentstva bude odvysielané od 28.11.2018 do 5.12.2018 v regionálnej televízii TV Senior.

 • Beseda s diskusiou s Martinom Klusom, poslancom NR SR

  Dňa 14. 11. 2018 sa konala beseda spojená s diskusiou s poslancom NR SR doc. PhDr. Martinom Klusom, PhD. MBA, podpredsedom Výboru pre európske záležitosti v rámci projektu Euroscola 2019, na tému: "Mladí ľudia a ich účasť v Eurovoľbách 2019." Pán poslanec ocenil myšlienku, že každý človek by mal ísť voliť. EÚ je inštitúcia, ktorá tiež prechádza zmenou. A ak chceme zmenu, musíme začať od seba. Prvý krok je využiť právo volieb a ísť voliť.

  Povedz šickym, že idzeš voľic. Povedali sme to aj poslancovi NR SR Martinovi Klusovi :)

 • Študentka Anetka Anna Dunajová si vybojovala postup na svetové finále súťaže Intel - ISEF

  Celoslovenské finále Festivalu vedy a techniky AMAVET 2018 bolo opäť jedným z hlavných podujatí Týždňa vedy a techniky na Slovensku. Súťažná prezentácia a vyhodnotenie 90 najlepších vedátorských prác z krajských kôl, ktoré postúpili na celoslovenské finále, sa uskutočnilo v dňoch 8. a 9. novembra 2018, v čase od 9:00 - 18:00 v areáli výstaviska INCHEBA, hala A0 v Bratislave. Na podujatí svoje projekty prezentovali aj mladí vedci z Ruska, Belgicka, Španielska a Mexika.

  Študenti našej školy nechýbali ani tento rok na tomto podujatí. Z krajského kola postúpili tri projekty, ktoré reprezentovali Prešovský kraj. Projekt Farbenie vlasov prezentovali študentky kvarty Timea Nacková a Anna Štofirová, projekt Klíčenie semien pod LED lampou obhajovala žiačka tercie Ivana Andrejčíková a študentka 3. AG Aneta Anna Dunajová prezentovala svoj výskumný projekt Detekcia chrípkového vírusu pomocou impendimetrického biosenzora. Študentky sprevádzala a pripravovala na súťaž učiteľka chémie Ing. Milana Buhajová.

  Kvarteto študentiek bolo mimoriadne úspešné. Ivanka Andrejčíková získala Cenu Festivalu vedy a techniky AMAVET. Anetka Anna Dunajová získala 1. miesto. Bude mať možnosť obhajovať svoj projekt na International Science and Engineering Fair – Intel ISEF. Je to najpredstížnejšia súťaž pre mladých vedcov na svete. Každoročne sa jej zúčastní približne 1800 študentov stredných škôl z viac ako 75 krajín a regiónov sveta. Tu majú možnosť prezentovať svoj výskum a súťažiť o ceny v priemere za 4 milióny dolárov. AMAVET je držiteľom národnej afiliácie vysielať za Slovensko víťazov Festivalu vedy a techniky AMAVET. Miestom konania súťaže Intel - ISEF bude Phoenix, Arizona, USA v dňoch 12. – 17. mája 2019.

  Našej študentke srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov a nápadov v jej výskumnej činnosti.
  Za vzornú reprezentáciu školy, mesta Snina aj Slovenska jej ďakujeme.

 • Pozvánka na Deň študentstva

  Pozývame žiakov, študentov, rodičov a priateľov školy na kultúrny program pri príležitosti Dňa študentstva - 16. novembra 2018 v kinosále MsKaOS v Snine.

 • Beseda s Milanom Majerským, predsedom PSK

  Dňa 5.11.2018 sa konala beseda spojená s diskusiou s predsedom PSK PaedDr. Milanom Majerským, PhD. v rámci projektu Euroscola 2019 na tému: "Prečo by sme sa mali zapojiť a ísť voliť?" Besedy sa zúčastnili žiaci gymnázia. Pán predseda PSK vyzdvihol hlavne tú myšlienku, že voliť má každý a každý hlas je dôležitý. „Všetko, čo robíme, je iba kvapka v mori, ale keby sme to nerobili, tá kvapka by tam chýbala.“ Citát Matky Terezy z Kalkaty. 

  Povedz všetkým, že ideš voliť. Povedali sme to aj predsedovi PSK Milanovi Majerskému :)

 • Anetka Anna Dunajová na svetovej súťaži druhá v odbore Zdravotníctvo

  V Istanbule v dňoch od 3. do 6. októbra 2018 súťažili mladí výskumníci na medzinárodnej súťaži INSPO TURKEY Intenational science project olympiad. Zastúpenie tu mali viaceré štáty Európy, Ázie, Afriky a Ameriky v odboroch Environmentálne projekty, Energetika, Energia a Zdravotníctvo. Na túto medzinárodnú súťaž sa prebojovala a dostala pozvánku aj študentka 3. AG nášho Cirkevného gymnázia. Aneta Anna Dunajová s projektom Interaction of Cathelicidin LL-37 With Cell Membranesg  reprezentovala Slovensko v odbore Zdravotníctvo ako jediná súťažiaca zo Slovenska. V konkurencii 13 súťažiacich z Jordánska, Taiwanu, Malajzie, Mexika, Bieloruska, Peru, Egypta, Turkménska a Talianska v odbore Zdravotníctvo dosiahla mimoriadny úspech – 2. miesto.

  Gratulujeme a prajeme jej ešte veľa výborných nápadov v jej výskumnej práci, ktorú realizovala na Chemickotechnologickej fakulte STU v Bratislave pod vedením doc. RNDr. Miroslava Gála, PhD. z oddelenia Anorganickej technológie.

 • Povedz všetkým, že ideš voliť

  Študenti III.AG v týchto dňoch zrealizovali prieskum o voľbách do EÚ 2019 v meste Snina. V duchu kampane: POVEDZ  VŠETKÝM, ŽE IDEŠ VOLIŤ.

 • Euroscola 2019

  Dnes sme začali s úsmevom pracovať na kampani Voľby EÚ 2019.Slovensko vo voľbách do EÚ v roku 2014 malo najnižšiu účasť 13,05%. Zamerali sme sa hlavne na osvetu o prínosoch členstva EÚ a prečo voliť. Slogan kampane: "Povedz všetkým, že ideš voliť."

 • Erasmus+ od nového školského roka aj u nás

  CSŠ Snina bude vôbec po prvýkrát účastníkom programu Erasmus+. Názov projektu je Highway to health (Diaľnica k zdraviu). Trvanie projektu je v temíne od septembra 2018 do júna 2020 a budeme spolupracovať so školami z ďalších 4 krajín (Španielsko, Belgicko, Grécko, Nemecko). Ciele projektu si možete nájsť vo videu. Tešíme sa na nové zážitky.

 • Kvarta na celoslovenskej súťaži SUPER TRIEDA 2018

  Podľa štatistík len 4% detí na Slovensku sú tzv. talenty. Opakovane sú posielané na všetky súťaže, reprezentujú svoju školu, obec, záujmový krúžok. Majú vytvorené podmienky, aby svoje kvality mohli ďalej rozvíjať.

  Projekt Supertrieda má v súlade s myšlienkou „všetky deti sú naše“ ambíciu podporiť aj zvyšných 96% detí a dokázať, že každé dieťa má na niečo predpoklady a má právo na šancu to dokázať, prejaviť sa, právo vyskúšať nové veci, pracovať na sebe, získavať skúsenosti a tvoriť si názor. Má právo dostať šancu na kultúrnejší život.

  Projekt SuperTrieda sa ako jediný zo Slovenska dostal do európskeho výberu „Good Practice Model of European Educational Network“ a stal sa modelovým projektom pre vyučovanie umeleckej výchovy zviditeľňovaný vo všetkých štátoch EU.

  Žiaci základných škôl so svojou triedou v rámci vyučovania celý rok pracujú na spoločnom autorskom diele – maľujú, vyrábajú umelecké pomôcky, kulisy, šijú kostýmy, vymýšľajú scenáre, skladajú melódie, texty, spievajú, tancujú (každý podľa chuti a schopností). Výsledkom je scénické predstavenie na zadanú tému.

  Žiaci kvarty nášho osemročného gymnázia aj tento rok sa zapojili do súťaže SUPER TRIEDA 2018. Pod vedením učiteľa Mgr. Matúša Jankaja hudobne pripravili a triednej učiteľky Ing. Buhajovej výtvarne spracovali kulisy a nacvičili scénické predstavenie „Remeslo má zlaté dno“. Po vynikajúcom 1. mieste na krajskej prehliadke v Košiciach reprezentovali Prešovský kraj aj na celoslovenskej súťažnej prehliadke vo Vajnoroch pri Bratislave. Tu získali krásne 2. miesto. Tento úspech je výsledkom práce žiakov počas štyroch rokov ich pripravovaných scénických vystúpení na Supertriede. Dojmy, zážitky, spoluatričnosť v triede a cenné skúseností sú devízou do ich budúcnosti.

 • Vzdelávací a networkingový workshop občianskeho sektora Prešovského kraja aj s našou účasťou

  Táto zaujímavá akcia sa uskutočnila 31.5.2018 (štvrtok) v čase od 9:00 - 15:00 v Prešove. Hlavné slovo na workshope mali experti na komunitné organizovanie a NGO, Maroš Chmelík a Sanja Nikolov zo zvolenského Centra komunitného organizovania, ktorí zastrešovali vzdelávací rozmer. Tí podrobne popísali svoje dobrovoľnícke aktivity, ktoré realizujú na miestach, kde žijú a pracujú. Podujatie malo však aj silný networkingový rozmer.

  Nedávne udalosti ukázali silu aj slabosť občianskeho sektora v tejto krajine. Cieľom workshopu bolo hľadať spôsoby a formy, ako zvýšiť mieru občianskej participácie v Prešovskom kraji, resp. zvýšiť váhu hlasu občianskeho sektora v spoločnosti v snahe prispieť k prehlbovaniu demokracie a rozvíjaniu demokratického myslenia.

  Workshop organizovalo Fórum pre kultúru (f4c), ktoré je ostrovom uvažovania o západnej civilizácii na východnom Slovensku. Združenie f4c rozvíja princípy kultúrnosti, personalizmu a pluralizmu v kontexte judeokresťanskej tradície. V uplynulých rokoch sme na východnom Slovensku zorganizovali viac než stovku diskusií a prednášok filozofov, historikov, literárnych vedcov, ekonómov, teológov a politikov.

  Podujatia sa zúčastnili žiačky 3.AG - Jana Petrovajová a Patrícia Gerbocová, ktoré zhodnotili workshop nasledovne. Z tejto konferencie sme si odniesli naozaj veľa. Samotné informácie o tom, koľko občianskych združení v Prešovskom kraji aktívne funguje nás prekvapili a koniec-koncov aj motivovali k tomu, aby sme svoj čas využívali efektívne. Patrícii sa najviac páčil projekt OKO (občianska komunitná obývačka) predstaviteľov organizácie CKO Zvolen, ktorí nám ukázali skvelý príklad toho, ako sa veci dajú realizovať. Nedá mi nespomenúť aj mnoho ďalších organizácií, ktoré robia veľké veci v našom kraji. MyMamy, IUVENTA, Kresťania v meste, RMPK (Rada mládeže Prešovského kraja), Kandeláber a iné. Verím, že sa im bude aj naďalej dariť a že sa niekedy aj sama zúčastním ich projektov, aby som bola schopná priložiť ruku k dielu, čím je snaha o zlepšenie každodenného života v našom kraji. Bol to pre mňa veľký zážitok dozvedieť sa toľko cenných informácií a spoznať tak inšpiratívnych ľudí, za čo som patrične veľmi vďačná.

Novinky

Kontakt

 • Cirkevná spojená škola
  Švermova 10, 069 01 Snina
 • +421 057 7622361
  +421 911 798 700

Fotogaléria