info

 • Slávnostné otvorenie školského roka 2023-2024

  Slávnostné otvorenie školského roka 2023-2024

  Nový školský rok začneme 4.septembra 2023 slávnostnou svätou omšou
  o 8:00 hod. vo farskom kostole Svätého kríža  v Snine. 

   

   

   

  POKYNY PRE ŽIAKOV A ŠTUDENTOV:

  • po svätej omši sa žiaci spolu so svojími triednymi učiteľmi alebo triednymi učiteľkami presunú do svojich tried v škole, kde budú triednické hodiny cca do 12:10 hod.  
  • Od utorka 5.9.2023 sa začína vyučovanie podľa rozvrhu hodín, v plnej prevádzke bude školská jedáleň
   aj školský klub detí.

  ZÁPIS NA STRAVOVANIE V ŠKOLSKEJ JEDÁLNI

  • Žiaci sa môžu prihlasovať na obedy už od 25.8.2023 osobne v školskej jedálni alebo telefonicky
        na čísle 057/762 3716 v pracovných dňoch od 8:00 do 12:00 hod. 
        Prihlasujú sa len žiaci gymnázia. Prihlásiť sa treba najneskôr do 4.9.2023 (vrátane).

  • Pri zápise, prípadne prvý septembrový týždeň, je potrebné odovzdať vyplnený zápisný lístok 
   Prihlaska_na_stravu_ZS_2023.pdf
   Prihlaska_na_stravu_GYM_2023.pdf

  •  Tlačivo zápisného lístka si môžete vyzdvihnúť aj u vedúcej školskej jedálne a následne vyplnené doniesť.

   

 • Zo srdiečka 2023

  Zo srdiečka 2023

   V stredu 14.júna sa konal ďalší ročník veľmi úspešného kultúrneho programu Zo srdiečka, ktorý si pre našich rodičov pripravili žiaci, učiteľky a vychovávateľky z 1. stupňa základnej školy. Predviedli sa naše tanečné, spevácke a herecké talenty.  Všetkým vám ďakujeme za neopakovateľný zážitok.

 • Katalánsko, Green.if.I.

  Katalánsko, Green.if.I.

  Slnečné Katalánsko hostí tento týždeň žiakov z piatich európskych štátov, medzi nimi aj našich slovenských žiakov Cirkevnej spojenej školy. V rámci projektu Erasmus+ spoznávajú miestnu kultúru, pamiatky a spoločne hľadajú ekologické riešenia pre bežný chod školy.

  Počas návštevy Katalánska sme navštívili úchvatnú Barcelonu, videli sme proces odsoľovania morskej vody a svoj pobyt sme zakončili nezabudnuteľnou párty na brehu mora .

  Vraciame sa domov s kufrom plným darčekov, ale hlavne so srdcom plným nezabudnuteľných zážitkov.

 • Exkurzia Osvienčim- Krakov – Vielička

  Exkurzia Osvienčim- Krakov – Vielička

  Po niekoľkých rokoch sa nám podarilo opäť uskutočniť exkurziu do bývalého kráľovského mesta Krakov  a neďalekého múzea holokaustu – koncentračného tábora Auschwitz – Birkenau, známeho viac ako Osviečim. 45 študentov gymnázia si pripomenulo tragické osudy státisícov ľudí, ktorí sa stali obeťami rasových čistiek nacistov. Vo veselšom duchu sa niesla prehliadka historického centra azda najkrajšieho poľského mesta Krakov. Slovensky hovoriaca sprievodkyňa nám porozprávala mnohé zaujímavosti poľskej histórie, ale aj mnoho súvislostí so slovenskými dejinami. Navštívili sme sídlo bývalých poľských kráľov Wavel, vystúpili do veže Kráľovskej katedrály, pozorovali orloj umiestnený v exteriéri starobylej Jagelowskej univerzity a neobišli sme ani Hlavné námestie, ktoré patrí k najkrajším námestiam a je údajne najväčším námestím v Európe. Posilnení tradičným poľským „žurkom“ sme sa presunuli do Wieliczky, kde mali študenti možnosť vidieť svetový unikát v podzemí – soľné bane ( zapísané v zozname svetového dedičstva UNESCO),ktoré nepretržite pracujú od 13. stor.

  V odhaľovaní krás a pokladov miest plánujeme pokračovať. Radi by sme v budúcnosti navštívili ďalšie európske metropoly ako Budapešť či stovežatú Prahu. Veríme, že sa nám to podarí.

 • Zápis budúcich prváčikov

  Zápis budúcich prváčikov

  Všetkým rodičom ďakujeme za prejavenú dôveru.  Kapacita budúcich dvoch prváckych tried je už naplnená. 

 • Erasmus - Snina 2022

  Erasmus - Snina 2022

  Na prelome novembra a decembra sa CSŠ Snina stala centrom projektu Erasmus+ GREEN.IF.I. V Snine sme privítali 37 hostí z 5 partnerských krajín . Žiaci tercie a kvarty absolvovali viacero environmentálnych workshopov a zároveň upevňovali priateľstvá naprieč Európou.

 • Výsadba ovocného sadu v rámci projektu Chute starých odrôd

  Výsadba ovocného sadu v rámci projektu Chute starých odrôd

  Návrat stromov do miest a otvorenej krajiny, kde zeleň chýba alebo je narušená. Práve to je cieľom iniciatívy Sadíme budúcnosť, ktorú organizuje Nadácia Ekopolis. Túto jeseň podporili aj projekt na našej škole s názvom Chute starých odrôd.

  Cieľom aktivity bola výsadba dlhovekého ovocného sadu v areáli školy. Ako z názvu vyplýva, vysadili sa hlavne staré odrody ovocných stromov – jabloní, hrušiek, čerešní i sliviek. Nechýbali liesky, orech, egreše i v našich končinách zabudnuté driene, ktoré sa v minulosti hojne vyskytovali aj v okolí Sniny. Mnohé z daných odrôd sú skutočne veľmi staré, napr. jabloň strýmka je registrovaná už v 16. storočí. Dokopy sa vysadilo 20 stromov a 10 kríkov. Viaceré odrody sa kedysi hojne vyskytovali na Slovensku a v Čechách. Dnes sa znova šíria po krajine, aby spestrili „bežné“ odrody ovocných stromov.

  November je najvhodnejším časom na výsadbu ovocných stromov a kríkov. Práve v úvode tohto mesiaca sme realizovali s pomocou dobrovoľníkov z radov študentov, učiteľov, rodičov i dobrovoľníkov z Nadácie Ekopolis a Aevis výsadbu stromov. Zapojili sa žiaci od 4. ročníka ZŠ až po tretiakov na gymnáziu. Garantom správnej výsadby bol p. Milan Hronec z Nadácie Ekopolis. Ukázal a vysvetlil žiakom ako správne vysadiť ovocný strom. Následne žiaci, rodičia i dobrovoľníci z nadácie svojpomocne vykopali jamy, poliali, pohnojili a čo najlepšie vysadili všetky stromy a kry.

  Aktivita študentov nesmierne zaujala. Boli veľmi aktívni – nosili vodu, kopali jamy, vozili hlinu i kompost, pýtali si rady a pretekali sa vo výsadbe. Odmenou im bol krásny pohľad na čerstvo vysadené stromy. Týmto sa projekt nekončí. Nesmierne dôležitá je aj starostlivosť po výsadbe. Polievanie, hnojenie i každoročné orezávanie bude veľmi dôležité, aby sad priniesol už o pár rokov úrodu.

  Tento projekt sa uskutočnil vďaka finančnej podpore Nadácie Ekopolis a spoločnosti Východoslovenská energetika Holding a.s. v rámci programu Sadíme budúcnosť. Poďakovať by sme chceli aj rodičom, zamestnancom školy, študentom (4.B, príma, sekunda, 8.A, 9.A, 1.AG, 2.AG a septima) a učiteľom školy – hlavne p. riaditeľovi Jozefovi Lojanovi, ktorý projekt umožnil realizovať, a Jánovi Chochrunovi, ktorý projekt pripravil a organizoval realizáciu. Za vytvorenie reportáže ďakujeme p. Kataríne Kleknerovej, ktorá spropagovala náš projekt v TV Joj (reportáž v TV JOJ). Bez všetkých vyššie spomenutých ľudí by sa tento projekt nepodarilo tak dobre zrealizovať.

  Viac o programe Sadíme budúcnosť si môžete pozrieť tu: sadíme budúcnosť

   

 • Košické Hanusove dni 2022

  Košické Hanusove dni 2022

  Na Hanusových dňoch v Košiciach sa po dvoch rokoch opäť zúčastnili aj naši gymnazisti – Amália Surinčáková, Zuzana Hudáková a Sebastián Gergelčík. Plní očakávania už počas cesty diskutovali na rôzne témy. Sobotňajší program bol atraktívny. Tvorili ho diskusie na témy: Biblia a sex, Ako liečiť zlo láskou?, Sexuálne zneužívanie aj v Cirkvi.

  Silný zážitok z diskusií podporili aj hostia podujatia – Samuel Jezný a Samuel Javornický – evanjelickí teológovia, vladyka Cyril Vasiľ – gréckokatolícky arcibiskup, Rod Dreher – americký konzervatívny novinár a spisovateľ, sr. Agnieszka - zaoberá sa prevenciou i pomocou obetiam sexuálneho zneužívania a Andrej Kačmár – cirkevný právnik.

  Študenti ocenili program, kvalitu diskutérov i organizáciu podujatia. Vážili si prístup a otvorenosť hostí, ktorí odpovedali na množstvo otázok divákov. Jednohlasne odporúčajú účasť na podujatí aj v budúcom roku J.

 • ITAPA EXPO

  ITAPA EXPO

  Mali sme tú česť byť medzi špičkou slovenských inovátorov.

  Dňa 9.9.2022 sa v Bratislave pri obchodnom centre Eurovea konala najväčšia konferencia inovácii na Slovensku ITAPA EXPO 2022 s názvom Od Dubaja k Dunaju. Na prehliadku inovatívnych projektov boli pozvaní aj študenti Cirkevného gymnázia v Snine Šimon Avuk a Sebastián Gergelčík. Spolu s učiteľom PaedDr. Jánom Mariničom prezentovali tri svoje modely, a to Viacúčelové fyzikálne autíčko, Smart Ekodom a Systém využívania zelenej energie.

  Viac na https://itapaexpo.sk/

 • Prehliadka školy
  15. 6. 2022

  Ráčte vstúpiť.  Aktualizovali sme modul virtuálna  Prehliadka školy

 • Naši v Katalánsku

  Naši v Katalánsku

  V dňoch od 14.5.2022 do 22.5.2022 sa študenti septimy,  III. AG, sexty a kvarty zúčastnili výmenného pobytu v španielskom meste Manlleu. V rámci tejto výmeny mali možnosť nazrieť do vyučovacieho procesu miestnej školy. Spoločne sme si vychutnali krásy mesta Barcelona, kde sme navštívili chrám Sagrada Família, staré mesto Las Ramblas a ochutnali sme miestne vynikajúce špeciality. Navštívili sme aj mestá Vic a Girona. Slnečné počasie nám umožnilo aj oddych na pláži v meste Tossa de Mar.

 • KAMASNINO - katalánska návšteva u nás

  KAMASNINO - katalánska návšteva u nás

  Dlho sme na tento týždeň čakali a dočkali sme sa. 19 študenti a 2 učitelia z Manlleu v Katalánsku nás po prvýkrát poctili svojou návštevou. A my sme si pre nich pripravili to najlepšie, čo doma máme.

  Uvítanie sprievodom žiačikov, chlebom, soľou a tancom našich študentov, členov Šiňavy, všetkých naštartovalo do nového týždňa. Prvý deň sme ukončili popoludňajším mestským kvízom s množstvom otázok v slovenčine, angličtine i katalánčine.

  Nasledujúci deň bol ťažký. Sninský kameň spoza mrakov nebolo vidno, ale podarilo sa nám ho zdolať. Výhľad sme si užili – Morské oko či okolité obce sa nakoniec ukázali spoza mrakov. V stredu sa plán podarilo splniť na 110 %. Stali sme sa predskokanmi p. prezidentke v Košiciach. Sprievodcom bol p. Kolcun a v jeho podaní sú fakty o historickom centre Košíc skutočne zaujímavé. Okrem angličtiny pridal aj španielčinu, čo potešilo aj po španielsky hovoriacich kamarátov.

  Vo štvrtok sme si pozreli, ako sa učí na našej škole. Aktivity na chémii, biológii, telesnej výchove alebo so žiačikmi na 1. stupni boli úžasné. Večer nás čakal bonus. Nočné sledovanie oblohy s výkladom v anglickom jazyku v Astronomickom observatóriu na Kolonickom sedle.

  Piatok sme silný týždeň zakončili výletom do Múzea moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach. Zažili sme svetovú kultúru v podobe mnohých originálnych diel svetoznámeho umelca. Nechýbala ani rozlúčková párty v škole plná rozhovorov, hudby a tanca.

  Sobotňajšia rozlúčka bola ťažká, ale aj príjemná. Už o dva týždne sa uvidíme znova. V Manlleu sa stretneme s našimi kamarátmi a pridajú sa k nám aj belgickí študenti. Už sa nevieme dočkať :)

 • Výmenný pobyt Kassel

  Výmenný pobyt Kassel

  V rámci projektu Erasmus s názvom GREEN. IF. I realizovali  naši žiaci a učitelia týždenný výmenný pobyt v nemeckom meste Kassel. 

  Počas bohatého programu navštívili Wilhelmshöher Palast, Bergpark with Herkules, absolvovali prehliadku Berlína, kde navštívili Brandenburskú bránu, Reichstag - parlament, Holocaust memorial….

  Zúčastnili sa množstvá aktivít, ktoré si pre nich pripravili žiaci a učitelia našej partnerskej školy: Vytváranie (a testovanie) solárnych áut, umenie z recyklovaných materiálov, šitie odevov z druhej ruky a budovanie hmyzích hotelov.... s následným sadením našich národných stromov.

 • Študentské aktivity pri 100. výročí úmrtia P. O. Hviezdoslava

  Študentské aktivity pri 100. výročí úmrtia P. O. Hviezdoslava

  Pri príležitosti 100. výročia úmrtia významného básnika Pavla Országha Hviezdoslava sme zrealizovali aktivity na hodinách slovenského jazyka a literatúry.

  Aktívne sa zapojili žiaci 6. A pod vedením p. učiteľky Lenky Boučkovej, ktorí spoločne vytvorili nádherný obrovský poster. 

  Ďalšou aktivitou bola tvorba krátkeho filmu s názvom Oslava Hviezdoslava. V ňom študenti kvarty predstavili život nášho významného básnika. Šúčasťou je aj prednes úryvkov básne Krvavé sonety, na ktorom sa podieľali žiaci ZŠ a študenti gymnázia od druháčikov až po maturantov. Pridali sa i učitelia na čele s p. riaditeľom. 

  Všetkým účastníkom, tvorcom i účinkujúcim veľmi pekne ďakujeme za vydarené diela :).

   

 • Naši na AMAVETE

  Naši na AMAVETE

  Žiaci Cirkevnej spojenej školy úspešní na celoslovenskej prehliadke prírodovedných projektov Festivalu vedy a techniky AMAVET 2021

  Jakub Kovaľ a Filip Lajtar, žiaci sekundy, projektom Želé medvedíky a proteáza v odbore Chémia získali špeciálnu Cenu poroty na FVaT v celoslovenskom finále. Viola Špitaliková, žiačka sekundy, v odbore Chémia projektom Enzým kataláza získala Certifikát Festivalu vedy a techniky 2021. Študentka IV.AG Želmíra Grossrubatcher na celoslovenskom kole úspešne prezentovala svoj projekt Použitie PDT s hypericínom na liečbu rakoviny. Súťaž sa konala v dňoch 7. – 9.11.2021 v zážitkovom centre Aurelium v Bratislave.

  Všetkým súťažiacim patrí poďakovanie za výborné umiestnenie a vzornú reprezentáciu školy. Dokázali sa venovať svojim projektom aj v náročnej dobe. Vedenie školy vytvorilo výborné podmienky pre prezentáciu projektov. Žiakov pripravovala učiteľka chémia Ing. Milana Buhajová. Poďakovanie patrí aj učiteľke PaedDr. Martine Kovaľovej za doprovod na celoslovenské kolo.

 • Rastieme s vami už 20 rokov

  Rastieme s vami už 20 rokov

  V tomto období si Cirkevná spojená škola pripomína okrúhle výročie svojho vzniku.

  Za ten čas rástli naši žiaci a rástla aj naša škola. Ďakujeme Bohu, ktorý nám dáva rásť a všetkým učiteľom, žiakom a študentom za spoločné chvíle, ktoré nás obohatili a posúvali vpred.

  Rastieme s vami už 20 rokov.

 • Lessons from lockdown - vzdelávanie učiteľov s Erasmus+

  Lessons from lockdown - vzdelávanie učiteľov s Erasmus+

  Tie najlepšie skúsenosti z učiteľskej praxe počas lockdownu si vymenili pedagógovia detí, mládeže i dospelých počas úvodného stretnutia projektu – Lessons from lockdown. V anglickom Chesterfilde v poslednom októbrovom týždni absolvovali učitelia zo Slovenska, Poľska či Spojeného kráľovstva workshopy a rôzne vzdelávacie aktivity. To všetko sa nieslo v duchu neformálneho vzdelávania.

  Cieľom projektu je zdieľať najlepšie skúsenosti v oblasti IT a neformálneho vzdelávania študentov počas lockdownu a epidémie Covid. Prvé stretnutie bolo zamerané na tvorbu videí a podcastov za pomoci smartfónov. Pomocou praktických úloh sme si vyskúšali možnosti ako vytvoriť čo najlepšie video s čo najväčším dosahom na publikum. Workshop o podcastoch nám zase rozšíril možnosti čo najefektívnejšie diskutovať na vyučovacích hodinách a posunúť výsledky diskusií čo najširšiemu množstvu ľudí.

  Spestrením tvorivého týždňa v Anglicku bola exkurzia v Chesterfield College – miestnej strednej škole, v ktorej študuje okolo 7000 študentov rôzne odbory. Učitelia školy nám v zrekonštruovaných priestoroch predstavili najmodernejšie trendy vyučovania IT a médií, napr. učenie pomocou virtuálnej reality. Ako oddychovú aktivitu si pre nás pripravili návštevu Chatsworth House – sídlo Vojvodu z Devonshire s nádherným parkom.

  Projekt pokračuje ďalšími stretnutiami na Slovensku (pod záštitou lektorov z občianskeho združenia Otvorená hra) a v poľskom meste Kielce, ktorého sa znova zúčastnia učitelia – Peter Krajník, Jonathan Child a Ján Chochrun.

 • Festival vedy - naši účastníci

  Festival vedy - naši účastníci

  Žiaci sekundy osemročného gymnázia Viola Špitaliková projektom Enzým kataláza a Jakub Kovaľ a Filip Lajtár projektom Želé medvedíky a proteáza získali prvé dva miesta v odbore Chémia na krajskom kole prehliadky prírodovedných projektov Amavet 2021 a postúpili na celoslovenské kolo Festivalu vedy a techniky 2021. V odbore Medicína a zdravotníctvo študentka IV.AG Želmíra Grossrubatscher obhájila 1. miesto projektom Použitie PDT s hypericínom na liečbu rakoviny. Svoj projekt bude obhajovať aj na celoslovenskom kole. Krajské kolo súťaže pre Prešovský a Košický kraj prebiehalo 22. októbra 2021 prezentáciou projektov online formou.

  Študenti nášho gymnázia, ktorí sa tiež zapojili do krajskej prehliadky svojimi projektmi:

  • Dávid Dráb, žiak kvarty, projekt Škrob v potravinách,
  • Silvia Andrejčíková, žiačka sekundy, projekt Lišajníky,
  • Nicole Mokráň a Dušan Sabo, študenti I.AG, projekt Žerucha siata pod farebným svetlom.

  Žiakov na súťaž pripravila uč. chémie Ing. Buhajová. Všetkým súťažiacim patrí poďakovanie za výborné umiestnenie a vzornú reprezentáciu školy.

 • Akadémia veľkých diel

  Akadémia veľkých diel

  Milí študenti, 

  pridajte sa v školskom roku 2021/22 do Akadémie veľkých diel! Ide o voľnočasový program pre všetkých, ktorí chcú zlepšiť svoje komunikačné zručnosti, argumentáciu aj počúvanie, sústredenosť, ako aj schopnosť porozumieť detailom a významom v texte (próza, poézia, filozofia), filme, maľbe a hudbe. 

  V skupine 7 - 15 študentov z rôznych ročníkov sa v školskom roku stretneme 25-krát a na každom stretnutí budeme diskutovať o jednom diele, ktoré sme si predtým pozreli/prečítali/vypočuli - a najmä o otázkach a témach, ktoré dielo ponúka. Diela sú krátke, príprava na každý seminár nie je časovo náročná - niektoré semináre sú celkom bez prípravy. 

  Študenti majú v Akadémii dostupné diela v modernej online knižnici, kde nájdu aj doplnkové materiály, odporúčania a krátke pokyny ku kvalitnejšej príprave. Súčasťou Akadémie je aj meranie svojho zlepšenia - každý študent na začiatku a konci školského roka vypĺňa medzinárodne uznávané testy, vďaka ktorým zistí, ako sa v danom roku zlepšil v kritickom myslení, čítaní s porozumením a ako pokročil v osobnostnom rozvoji. 

  V Akadémii sa neznámkuje a neučí naspamäť a nevyžaduje sa znalosť umenia - dôležitá je najmä ochota diskutovať a ísť na hĺbku v témach, ktorými sa zaoberajú dané diela.

  Akadémia veľkých diel dnes funguje na 70 stredných školách na celom Slovensku a prihlásiť sa môže každý bez ohľadu na akademické výkony. Program bol profesionálne vytvorený tak, aby študentom pomohol zlepšiť sa v zručnostiach, ktoré sú dôležité v škole, v práci i v každodennom živote. 

  Cena programu je 150 eur na školský rok, čiže 6 Eur za seminár, ktorý trvá dve vyučovacie hodiny (90 minút). V cene sú už zahrnuté všetky potrebné materiály (knihy, film) na štúdium. Nič navyše sa nedopláca. K dispozícii sú aj štipendiá, o ktoré môžete požiadať, a cena bude po schválení štipendia znížená.

  Prečítajte si viac informácii o programe na webstránke Akadémia veľkých diel a v prípade záujmu prosím kontaktujte Mgr.Lojanová Daniela, Mgr.Chochrun Ján, Mgr. Jankaj Matúš

 • Festival 4 živlov

  Festival 4 živlov

  Unikátny projekt F4Ž dáva do popredia dopĺňanie vzdelávania detí o nenahraditeľnej vode, sile ohňa a ochrane životného prostredia. Súťaž motivuje deti orientovať sa na skutočné hodnoty okolo nás a zábavnou formou približuje žiakom vedu, techniku, životodarnú vodu i prírodu. Do 4. ročníka tohto podujatia sa zapojilo 38 vedátorských projektov a 59 žiakov základných škôl z celého Slovenska. Na jednom projekte môžu pracovať jeden, dvaja alebo traja autori.

  Žiaci našej školy obhajovali online formou svoje zaujímavé projekty 4. júna 2021. Zaujímavé témy, precízne vypracovanie projektu i príprava posteru a samozrejme obhajoba pred odbornou komisiou im priniesla aj vynikajúce ohodnotenie v celoslovenskom kole.

  Viola Špitaliková, žiačka prímy Cirkevného osemročného gymnázia v Snine, s projektom Absorbent polyakrylát sodný získala Cenu za vedecký prístup.

  Jakub Kovaľ, žiak prímy Cirkevného osemročného gymnázia v Snine, s projektom Voda v prírode – nedostatok a nadbytok získal Cenu za vedecký prístup k práci a spracovanie výsledkov.

  Dávid Dráb, žiak tercie Cirkevného osemročného gymnázia v Snine, s projektom Virtuálna voda získal Certifikát F4Ž.

  Poďakovanie patrí žiakom za vzornú reprezentáciu školy, vedeniu školy za vytváranie podmienok na prípravu projektov, učiteľke chémie za prácu s talentovanými žiakmi, učiteľovi za fotenie posterov a našej psychologičke za prípravu na perfektné zvládnutie obhajoby projektov.

  Na youtube AMAVET-u si môžete pustiť záznam Festivalu 4 Živlov:

  Skupina A  - Jakub Kovaľ od 45:09 a Dávid Dráb od 3:32:50

  https://www.youtube.com/watch?v=oYfelGzH7O4

  Skupina B – Viola Špitaliková 34:59

  https://www.youtube.com/watch?v=AKnDVncezMY...

  Dávid Dráb - Tercia

  Jakoub  Kovaľ - Príma

  Viola Špitaliková - Príma

strana:

Novinky

Kontakt

 • Cirkevná spojená škola
  Švermova 10, 069 01 Snina
 • +421 057 7622361
  +421 911 798 700

Fotogaléria